Vytisknout tuto stránku

style 1830WG

Pružná těsnící deska, která funguje!

zůstává pružná i v průběhu opakovaného cyklického tepelného zatížení

Standardní rozměry

  • 1000 x 1000 mm standard (max. 2000 x 3000 mm)
  • tloušťka: 2,4 mm
  • minimální povelená  šířka kroužku je 13 mm.

Typy těsnění:

  • těsnící kroužky pro příruby
  • těsnění průlezů
  • těsnění turbín
  • tlakové nádoby
  • výměníky tepla
  • a jiné aplikace. 

Dokonce i jen běžnými kancelářskými nůžkami jste schopni vyrobit těsnící kroužky plně nahrazující spirálově vinutá těsnění, hřebínková těsnění či těsnící kroužky „LIVELOAD“. Univerzální těsnící materiál pro veškeré parametry horké vody i přehřáté páry. Využití především v energetice a petrochemii.

 

Technické parametry

 

Vysoká teplota

Použití patentovaného způsobu zapouzdření plochého listového pera umožňuje grafitové fólii trvale odolávat působení výrazně vyšších teplot než je tomu u jiných grafitových těsnění.
Tuto těsnící desku je možno běžně nasadit až do teploty 1000 °C.


Vysoké tlaky

Tlaky až do 310 bar s bezpečnostním faktorem 2:1.


Opotřebené zařízení

Použití těchto těsnících desek je možné i u opotřebených přírubových spojů tím, že existující póry, rýhy apod. na těsnících plochách jsou vyplněny expandovaným grafitem.


Vložená pera

Plochá kovová pera zapouzdřená v grafitové fólii utkaná do desky o rozměru 1524x1524 mm vytváří nejpružnější přírubové těsnění jaké může být zapotřebí. Odolává mnohem „drsnějšímu“ zacházení než jakákoli jiná deska z expandovaného grafitu.

• při zpracování se chová podobně jako kůže
• lze stříhat běžnými kancelářskými nůžkami


Tepelné cykly

Pásky kovových pružin jsou tkány napříč navzájem mezi sebou, což způsobuje neustále přizpůsobování se tohoto těsnění tepelnému roztahování a stahování těsněného spoje během cyklického tepelného zatížení, na které jiná stlačená přírubová těsnění již nejsou schopna reagovat. Tato deska nahrazuje také spirálově vinuté těsnění, kde na rozdíl od tohoto těsnění nemá spirálovou cestu umožňující případný průsak a nepotřebuje také obvodový kovový kroužek bránící rozdrcení samotného těsnění.

Další popis

1830WG 1

 

 

 

Ploché kovové listové pero (a) z nerezu či vysokoteplotní niklové slitiny je zapouzdřeno (obaleno) fólií expandovaného grafitu (b). Tyto houževnaté, kovem vyztužené pásky grafitu pak tvoří přízi pro tkaní.

 

 

 

 

 

1830WG 2

 

 

 

Z příze jsou tkány houževnaté a pružné desky strukturou podobné tkané látce (c). Plochá listová pera v jádru každého pásku se kříží po celé ploše tkané desky a dávají jí tímto trvalou pružnost.

 

 

 

 

 

1830WG 3

 

 

 

 

Utkané desky jsou dále lisovány za účelem dosažení vyšší hustoty a vytvoření těsnící desky odolné proti průsakům, připravené k vyřezávání potřebných tvarů pro nasazení do nejnáročnějších podmínek, kde by nebyl funkční ani azbest.

 

 

ke stažení

 

 

technický list  stáhnout